Gondozási Központ Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgáltatás

Gondozási Központ Dombegyház

Intézményvezető. Toma Ildikó

Családsegítő: Buza Edit

5836 Dombegyház, Kossuth u. 2.

Elérhetőség: +36 68 432-002

Email:  gkcsgyszolg@gmail.com

Ügyfélfogadási idő

Hétfő:

8.00 - 16.00

Kedd:

8.00 - 16.00

Szerda:

8.00 - 18.00

Csütörtök:

8.30 - 16.00

Péntek:

8.00 - 14.00

A gyermekjóléti szolgáltatás célja a településen élő gyermekek érdekeit védő speciális személyes szociális szolgáltatás biztosítása, amely a szociális munka módszereinek és eszközeinek felhasználásával szolgálja a gyermek testi és lelki egészségének, családban történő nevelkedésének elősegítését, a gyermek veszélyeztetettségének megelőzését, a kialakult veszélyeztetettség megszüntetését.

A Szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló, 1993. évi III. törvény meghatározása szerint a családsegítés a szociális vagy mentálhigiénés problémák, illetve egyéb krízishelyzetek miatt segítségre szoruló személyek, családok számára, az ilyen helyzet kialakulásához vezető okok megelőzése, a krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából nyújtott szolgáltatás.

Dombegyház nagyközség Békés vármegye déli részén a mezőkovácsházai kistérségben található. A településen 1998. óta működik családsegítés. A település szociális szolgáltatásainak integrációjával 2016-tól a Gondozási Központ keretein belül működik.

Az intézmény által biztosított szolgáltatások, tevékenységek:

A családsegítő szolgálat általános szociális és mentális ellátást biztosít a szociális és mentálhigiénés problémák megelőzése, az egyének életvezetési készségeinek megőrzése érdekében. A szolgáltatás családsegítői feladatokat lát el, ellátásokat közvetít, szervező tevékenységet, tanácsadást végez. Mindezek megvalósulása érdekében nyitott intézményként működik, a problémával küzdők önkéntesen vehetik igénybe.

A fent meghatározott szolgáltatásokon, és tevékenységeken kívül az intézmény a szakmai jogszabályoknak, és irányelveknek megfelelően:

• eleget tesz tájékoztatási, adatvédelmi kötelezettségének,

• biztosítja ellátottjai alapvető jogait,

• biztosítja ellátottjai érdekvédelmét